Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 5
1
bir kaç gun cebimde kuran taşıdım . ve bilgisayarda felak nas suresini internetten dinledim yada okudum. okb azaldıgını hatta tamamen kayboldugunu farkettim.
placebo etkiside olabilir bilemiyorum.
çok entersan geldi.
(ÜSTELİK BEN namaz kılmayı bilen birisi degilim. )
2
Genel Konular / Ynt: Kardeşimdeki sorun
« Son İleti Gönderen: Uzm. Dr. Mustafa CANBAZOĞLU 13 Ocak 2014, 01:28:20 »
Merhaba,
Bu şikayetlere bakılırsa kardeşinizde ciddi bir psikiyatrik rahatsızlık olabilir. Ancak kişinin kendisi bir psikiyatrik muayeneden geçmeden kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Size önerim bir an önce kardeşinizi bir Çocuk Psikiyatrisi uzmanına götürmenzdir.
Saygılarımla.
3
Genel Konular / Ynt: Kardeşimdeki sorun
« Son İleti Gönderen: Modric 04 Ocak 2014, 19:32:24 »
Kardeşinizin bu şikayetleri için doğru bir kanatte bulunabilmek için kardeşinizin yaşı ve şikayetlerin başlama şekli ve süresi çok önemlidir.
Saygılarımla.

Hocam kardeşim 14 yaşında. Önce biraz durgunlaştı akşam. Uzanırken arkamdan biri gelip bıçaklar diye korkuyorum filan dedi kalkıp camdan dışarı baktı bende biraz uykuluydum çok önemsemedim korkmuştur bir şeyler izleyip diye düşündüm. Gece yatarken böcek görüyorum filan diyip durmuş. Bugün geçti diyor ama etrafa bakıyor arada sırada böcek var mı diye ?
4
Genel Konular / Ynt: Kardeşimdeki sorun
« Son İleti Gönderen: Uzm. Dr. Mustafa CANBAZOĞLU 04 Ocak 2014, 17:25:27 »
Kardeşinizin bu şikayetleri için doğru bir kanatte bulunabilmek için kardeşinizin yaşı ve şikayetlerin başlama şekli ve süresi çok önemlidir.
Saygılarımla.
5
Genel Konular / Kardeşimdeki sorun
« Son İleti Gönderen: Modric 04 Ocak 2014, 11:34:12 »
Merhaba. Kardeşim odasında böcek olduğunu söylemiş ve annem aramış bulamamış. Başka bir odaya götürmüş ordada böcek var demiş filan yani olmayan bir şeyi görmüş. Bana bir şeyden korktuğu için olmuş gibi geldi ama büyük bir sorun olabilir mi acaba ? İlk defa böyle bir şey oldu.
6
Genel Konular / ulusal psikiyatri kongresi
« Son İleti Gönderen: Stormblade 11 Ağustos 2013, 01:56:36 »
Gelen var mı ?
7
ŞİZOFRENİ / Ynt: Ben sizofren miyim ?
« Son İleti Gönderen: Uzm. Dr. Mustafa CANBAZOĞLU 25 Temmuz 2013, 20:11:36 »
Merhaba,
Sadece bu yazdığınız şikayetlere bakarak şizofreni hastası olduğunuzu söylemek mümkün değildir. Şikayetleriniz aynı zamanda Obsesif Kompulsif Bozukluğa da benziyor. Bunun ayırıcı tanısının yapılması gerekiyor. Bunun için size önerim bir psikiyatri uzmanına gidin ve tüm şikayetlerinizi ayrıntılı olarak anlatın. Sizin şikayetlerinize iyi gelecek tedavi mutlaka vardır.
Saygılarımla.
8
ŞİZOFRENİ / Ben sizofren miyim ?
« Son İleti Gönderen: virtuall 22 Temmuz 2013, 14:18:32 »
Merhaba ,

24 yasimdayim , aslinda nereden basliyacagimi bilmiyorum op kadar cok sorun var ki .. Sanirim 7 ya da 8 yasimdan itibaren baslayan ve halen devam eden bi sorunum var , surekli izlendigimi dusunuyorum disarda evde odamda , ders calisirken , muzik dinlerken , yemek yerken . Sanki kosede bir yerde biri ya da birileri var ve beni izliyor , bunlar genelde aklimda kurdugum seyler orda biri olmadigini biliyorum , sanki birilerinin beni surekli izlemesini istiyorum gibi bir sey kendi aklimda yaratiyorum ve bu kisiler genelde tanidigim ya da ilgi duydugum insanlar oluyor bazi zamanlarda bu durum beni hayattan tamamiyla koparabiliyor iste o zamanlarda yaptigim seyin yani bu takintimin ne kadar tehlikeli olduigunu fark ediyorum , bu aliskanlik haline geldi ya da aslinda bir hastalik ve ben farkinda degilim ama gercekten birakmayi istiyoprum bitirmek buna son vermek istiyorum cunku bu beni ciddi bir sekilde hayattaki gecreklikle baglantimi kopariyor bunu fark edebiliyorum , dedigim gibi bu cok uzun zamandir var ilk baslarda bunu onemsemiyordum yani normal gibi geliyordu ama son 4 yildir anliyorum ki normal degil ben b u sekilde devam etymek istemiyorum hayata . ne yapmam gerekiyor ben sizofren miyim
9
Genel Konular / Ynt: Forum karşılama ekranında dilbilgisi hatası
« Son İleti Gönderen: Uzm. Dr. Mustafa CANBAZOĞLU 13 Haziran 2013, 19:55:50 »
Uyarınız ve dikkatiniz için teşekkür ederiz.
10
Obsesif-Kompulsif (Mükemmeliyetçi) kişilik yapısında bu durum olabilir. Ayrıca bu kişiler ayrıntılara çok dikkat ederler ve küçük hatalar gözlerinden pek kaçmaz. ;)
Saygılarımla.
Sayfa: [1] 2 3 ... 5